Piana otwarto-komórkowa Sealection 500 – stosowana w kinach i studiach radiowych – świetnie sprawdza się do wykonywania izolacji akustycznych, ponieważ doskonale izoluje dźwięk. Skuteczność metody natryskowej lub wtryskowo-zalewowej wynika z właściwości wygłuszających pianki. Nasza firma podejmuje się zadań związanych z izolowaniem ścian działowych w biurowcach czy też zabudowach hal produkcyjnych. Izolacja akustyczna zagwarantuje spokojną i komfortową pracę w przemysłowych biurach serwisu lub nadzoru produkcyjnego. Zalecamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Izolacja akustyczna pianką natryskową to nie tylko sposób na skuteczne wygłuszenie konstrukcji, ale także podniesienie wydajności energetycznej budynku nawet o połowę. Jednocześnie poprawiona zostaje jakość powietrza w pomieszczeniach. Nasz zespół fachowców wykonuje izolacje akustyczne przez cały rok, niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych. Posługujemy się wyłącznie ekologicznymi materiałami, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka. Piana otwarto-komórkowa Sealection 500 nie zawiera żadnych związków rakotwórczych bądź alergicznych, dzięki czemu wypełnia reżim sanitarnego bezpieczeństwa. Doskonale sprawdza się do izolacji akustycznej oraz ocieplenia poddasza i innych pomieszczeń.

Jak wykonujemy izolację akustyczną pianką otwarto-komórkową?

Do wykonania wysokiej jakości izolacji akustycznej wykorzystujemy specjalistyczną pianę natryskową o charakterystyce otwarto-komórkowej. Piankę aplikujemy bezpośrednio na materiały budowlane (blachę, beton, drewno, płytę OSB), następnie rozrasta się ona nawet 120-krotnie w przeciągu kilku sekund. W ten sposób powierzchnia zostaje w pełni izolowana, gdyż na jej wierzchu wytwarza się specjalna, jednolita i bezłączeniowa powłoka ochronna, podnosząca wydajność energetyczną całego budynku lub poszczególnych pomieszczeń – w przypadku izolacji akustycznej ścian działowych.

Zalety izolacji akustycznej pianą natryskową

Zastosowanie izolacji akustycznej pianą natryskową jest bardzo szerokie. Metodę tę z powodzeniem wykorzystuje się w różnego rodzaju obiektach budowlanych: zarówno domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych czy też biurowcach. Co warte podkreślenia, piana Sealection 500 to produkt uniwersalny – sprawdza się doskonale do izolacji wszystkich materiałów budowlanych, takich jak m.in. beton, drewno, blacha, folia czy płyta OSB. Należy też zaznaczyć, że izolację akustyczną wykonujemy w przypadku nowo powstających budynków oraz tych, w których prowadzone są prace modernizacyjne.

Można wymienić wiele innych zalet izolacji akustycznej z użyciem piany otwarto-komórkowej. Jedną z najważniejszych jest niezwykła skuteczność tej technologii. Dzięki znakomitym właściwościom dźwiękochłonnym pianka znacząco redukuje poziom hałasu dochodzącego z zewnątrz – odgłosów samochodów, przechodniów czy sąsiadów. Cechuje się wyjątkowo niską przepuszczalnością dźwięku, dlatego stanowi doskonały materiał wyciszający. Wykonana przez profesjonalistów izolacja akustyczna poprawia komfort życia użytkowników budynku.

Jako specjaliści od izolacji dźwiękowej sięgamy wyłącznie po produkty, które zapewniają trwały efekt. Stąd też wybór pianki Sealection 500 wyróżniającej się wyjątkową wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych – jest wysoce odporna na grzyby i pleśń oraz charakteryzuje się bardzo niską chłonnością wilgoci. Ponadto w jej składzie nie ma żadnych substancji mogących przyciągać gryzonie lub inne szkodniki. Wraz z upływem lat zachowuje swoje parametry wytrzymałościowe.