Izolacja akustyczna

Piana otwarto-komórkowa Sealection 500 – stosowana w kinach i studiach radiowych – świetnie sprawdza się do wykonywania izolacji akustycznych, gdyż doskonale izoluje dźwięk. Skuteczność metody natryskowej lub wtryskowo-zalewowej bierze się z właściwości wygłuszających pianki. Nasza firma podejmie się wykonania zadań związanych z izolowaniem ścian działowych w biurowcach czy też zabudowach hal produkcyjnych. Izolacja akustyczna zagwarantuje spokojną i komfortową pracę w przemysłowych biurach serwisu lub nadzoru produkcyjnego.
Izolacja akustyczna to nie tylko skuteczne wygłuszenie konstrukcji, ale także sposób na podniesienie wydajności energetycznej budynku nawet o połowę. Jednocześnie poprawiona zostaje jakość powietrza w pomieszczeniach. Nasz zespół fachowców podejmie się wykonania izolacji akustycznej przez cały rok, niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych. Posługujemy się wyłącznie ekologicznymi materiałami, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka. Piana otwarto-komórkowa Sealection 500 nie zawiera żadnych związków rakotwórczych bądź alergicznych, dzięki czemu wypełnia reżim sanitarnego bezpieczeństwa.

Izolacja akustyczna pianką otwarto-komórkową – jak ją wykonujemy?

Do wykonania wysokiej jakości izolacji akustycznej wykorzystujemy specjalistyczną pianę natryskową o charakterystyce otwarto-komórkowej. Piankę aplikujemy bezpośrednio na materiały budowlane (blachę, beton, drewno, płytę OSB), następnie rozrasta się ona nawet 120-krotnie w przeciągu kilku sekund. W ten sposób powierzchnia zostaje w pełni izolowana, gdyż na jej wierzchu wytworzyła się specjalna, jednolita i bezłączeniowa powłoka ochronna, podnosząca wydajność energetyczną całego budynku lub poszczególnych pomieszczeń – w przypadku izolacji akustycznej ścian działowych.