Ocieplenie Poddasza

Zarówno dach jak i poddasze to najbardziej krytyczne obszary względem stary ciepła zimą, a przyrostu temperatury latem. Szczelnie zamknięte, przy pomocy piany poliuretanowej, pomieszczenia to najzdrowsze, najbardziej energooszczędne i komfortowe rozwiązanie, które zapewni najmniejsze zużycie energii, a także ujednolici temperaturę niemal w całym domu, niezależnie od pory roku. Tradycyjne materiały nie pozwalają jednak na przeniesienie koperty izolacyjnej z pozycji stropu do wewnętrznej strony dachu. Nie mogą, zatem zostać spełnione wymogi „niewentylowanego poddasza”. Niewątpliwie, jeżeli wymogi te zostałyby spełnione, tak jak w przypadku naszej opcji, poddasze zyskałoby stabilizację temperatur, ciśnień atmosferycznych, poziomu wilgotności powietrza, a także eliminację punktów wykroplenia wilgoci oraz poziom pasywnej wymiany świeżego powietrza na poziomie doby i w trakcie zmian sezonowych. Tradycyjne ocieplenia skupiają się tylko i wyłącznie na stworzeniu oporu cieplnego, nie wykazując tym samy zdolności do zatrzymania ruchów konwekcyjnych powietrza, promieniowania cieplnego, a także stabilności parametrów w czasie. Efektem tego jest utrata wznoszącego się w pionie ciepła grzewczego, topnienie oraz oblodowacenie dachu zimą, a także przyrost gorączki latem.

Mając na uwadze powyższe oferujemy Państwu wszystkie rodzaje pian i powłok z najwyższej półki, w tym jeden z najbardziej renomowanych na świecie zamknięto-komórkowych produktów Heatlok Soy 200, polecanym wyjątkowo na konstrukcje metalowe i murowane. Pomimo tego nie zaproponowalibyśmy Państwu tego czy innego zamknięto-komórkowego systemu na drewnianą konstrukcję poddasza jednorodzinnego. Nasze doświadczenia uczą nas, że najlepszymi systemami do tego typu konstrukcji są specjalnie do tego zaprojektowane i stworzone technologie w postaci paroprzepuszczalnych, otwarto-komórkowych pian typu Sealection 500®, Sealection Agribalance® lub Demilec APX®, które w odróżnieniu od paroizolacyjnych i „nieoddychających” poliuretanów zamknięto-komórkowych, umożliwiają kontrolowane „oddychanie” normatywnie wilgotnego drewna lub natychmiast uwidaczniają przypadkową usterkę w dachu, zanim nastąpią nieodwracalne szkody w drewnianym poszyciu dachowym.

Jak wygląda ocieplenie poddasza pianą poliuretanową PUR – czyli jak zabezpieczyć poddasze przed wilgocią i zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi.

Pianka izolacyjna w stropie poddasza (poddasze wentylowane) – TRADYCYJNA METODA
Metoda zastosowania piany na poddaszu często zależy od zasad projektu nadzorującego architekta. Tradycyjna metoda polega na instalacji piany w stropie (podłodze) poddasza. W takim przypadku pianka PUR wchodzi na miejsce tradycyjnego ocieplenia zamiast wełny, styropianu, celulozy itp. Przestrzeń poddasza pozostaje nieocieplona i wentylowana kratkami i wentylatorami w konstrukcji zadaszenia. Ten typ konstrukcji jest wciąż najbardziej powszechny, ale nie zawsze najskuteczniejszy.

Otwarto-komórkowa piana izolacyjna z serii Sealection® miedzy krokwiami i profilami dachu (poddasze niewentylowane) – OPCJA POLECANA PRZEZ NAS

Tego typu instalacja cieszy się wyjątkowym uznaniem wśród certyfikowanych instalatorów na świecie, jako najskuteczniejsza metoda docieplenia i uszczelnienia zadaszenia domów jednorodzinnych i obiektów handlowo-przemysłowych. Skutecznie „zamyka” i izoluje poddasze przed niekontrolowanym dopływem wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza oraz od ekstremalnie zmiennych, zewnętrznych czynników atmosferycznych. Piana jest nanoszona pomiędzy krokwie i profile po wewnętrznej stronie zadaszenia.

Opcja ta ma wiele korzyści, w tym:

  • Radykalne obniżone koszty ogrzewania zimą i chłodzenia latem,
  • Nienaruszona szczelność i odciążenie instalacji grzewczo-klimatyzacyjnej,
  • Łatwe wykonanie szczelnego ocieplenia na połaci dachu,
  • Lepsza jakość powietrza w wewnątrz budynku.