Ocieplenie Poddasza

Poddasze to jeden z najbardziej krytycznych obszarów względem strat ciepła zimą, a przyrostu temperatury latem. Ocieplenie poddasza przy pomocy piany poliuretanowej to najlepszy sposób, aby pomieszczenie było szczelnie zamknięte, energooszczędne, gwarantujące ujednolicenie temperatury w całym domu niezależnie od aktualnej pory roku. Skuteczna izolacja pianą poddasza przyczynia się do znaczącego obniżenia kosztów ogrzewania oraz chłodzenia całego budynku. Dobrze przeprowadzone ocieplenie poddasza nie narusza szczelności, jednocześnie odciążając instalację grzewczo-klimatyzacyjną. Otwarto-komórkowa piana to typ materiału, która cieszy się największym uznaniem wśród certyfikowanych instalatorów na świecie, jest doceniana ze względu na skuteczność docieplenia drewnianego poddasza i uszczelnienia zadaszenia domów jednorodzinnych oraz obiektów handlowo-przemysłowych.

Izolacja pianą poddasza – zalety i korzyści

Nowoczesna izolacja pianą poddasza to rozwiązanie bardziej opłacalne i komfortowe niż wykonywanie tej samej czynności tradycyjnymi materiałami, które nie pozwolą na przeniesienie koperty izolacyjnej z pozycji stropy do wewnętrznej strony dachu. Starsze techniki ocieplania nie przyczyniają się do spełnienia podstawowych wymogów „niewentylowanego poddasza”. Dopiero ocieplenia poddasza pianką przynoszą satysfakcjonujące efekty, do których należą: stabilizacja ciepła i ciśnień atmosferycznych, wyrównywanie poziomu wilgotności powietrza, eliminacja punktów wykroplenia wilgoci, regulacja poziomu pasywnej wymiany świeżego powietrza w ciągu doby oraz zmian sezonowych.

Tradycyjne metody ocieplenia koncentrują się jedynie na stworzeniu oporu cieplnego, nie wykazując tym samym zdolności do zatrzymania ruchów konwekcyjnych powietrza, promieniowania cieplnego, a także stabilności parametrów w czasie. Izolacja pianą poddasza wyklucza wystąpienie niepożądanego efektu utraty ciepła grzewczego zimą oraz przyrostu fal gorąca latem. Aby jak najlepiej zrealizować powierzone zadanie, nasza firma wykorzystuje najwyższej jakości piany i powłoki do ocieplania poddasza. Bardzo skuteczne są zamknięto-komórkowe produkty Heatlok Soy 200, rekomendowane przez specjalistów z całego świata. Stosujemy ten materiał do izolacji poddasza z konstrukcji metalowych oraz murowanych.

Ocieplenia poddasza pianką – konstrukcje drewniane

Systemy zamknięto-komórkowe nie sprawdzą się w przypadku poddasza wykonanego z konstrukcji drewnianych. W związku z tym do tego typu przestrzeni wykorzystujemy otwarto-komórkowe piany, projektowane jako paroprzepuszczalne technologie, które umożliwiają „oddychanie” normatywnie wilgotnego drewna lub natychmiast demonstrują przypadkową usterkę w dachu, zanim nastąpią nieodwracalne szkody w drewnianym poszyciu dachowym. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami są: Sealection 500, Sealection Agribalance oraz Demilec APX, znacznie się różniące od systemów zamknięto-komórkowych, stosowanych np. do wykonania izolacji fundamentów. Ocieplenia poddasza pianką w przypadku konstrukcji drewnianych gwarantują lepszą jakość powietrza w całym budynku. Tego typu instalacja bardzo skutecznie „zamyka” przestrzeń przed niekontrolowanym dopływem wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza. Izolacja pianą poddasza chroni budynek przed zmiennymi i ekstremalnymi czynnikami atmosferycznymi.