Nieocieplone, nieszczelne ściany obiektów budowlanych wpływają na podniesienie kosztów grzewczych nawet o kilkadziesiąt procent w skali roku. Sposobem na wyeliminowanie problematycznych ubytków ciepła jest wykonanie profesjonalnej izolacji elewacji pianką poliuretanową. Zaletą stosowania piany PUR jest doskonała adhezja do wszystkich rodzajów nawierzchni. Nasza firma podejmuje się realizacji tego zadania nawet w przypadku skomplikowanych i nierównych powierzchni – zazwyczaj problematycznych dla tradycyjnych materiałów.

Zalety izolacji elewacji pianką PUR

Izolacja elewacji pianką PUR może zostać wykonana nie tylko na prostych ścianach, ale także tam, gdzie pojawiają się skosy, załamania i inne niestandardowe rozwiązania konstrukcyjne. Ochronna powłoka powstaje w kilkanaście sekund po aplikacji pierwszej warstwy – nie ma potrzeby wycinać specjalnych kształtów, które będą dopasowane do charakteru powierzchni. Błyskawiczne rozkurczenie się pianki precyzyjnie wypełni wszelkie ubytki, co nie jest możliwe w przypadku wykonywania izolacji elewacji tradycyjnymi materiałami. Co więcej, ocieplanie z wykorzystaniem pianki poliuretanowej może wyeliminować usterki spowodowane niewłaściwym wykonaniem izolacji styropianem lub wełną, gdyż nasze produkty usuwają mostki termiczne i pozostałe typy nieszczelności.

Ocieplanie przy użyciu pianki poliuretanowej to metoda izolacji elewacji, która wyklucza pojawienie się zagrzybienia ścian budynku. Wysokiej klasy szczelność materiałów chroni konstrukcję przed uciekaniem ciepłego powietrza. Specjalizujemy się także w wykonywaniu izolacji ścian oraz fundamentów. Warto wybrać naszą ofertę, gdyż stosowana pianka poliuretanowa najwyższej jakości jest całkowicie bezpieczna dla alergików, nie zawiera szkodliwych substancji – to materiał niepylący.

Dlaczego izolacja elewacji jest tak ważna?

Niewłaściwie wykonana izolacja elewacji lub jej zupełny brak generuje wiele problemów dla właściciela obiektu oraz jego użytkowników. Przede wszystkim powoduje bardzo duże straty energii. W związku z niedostatecznym uszczelnieniem elewacji dochodzi do ucieczki ciepła z wnętrza budynku oraz przenikania zimna z zewnątrz. Konsekwencją takiego stanu rzeczy są znacznie wyższe koszty ogrzewania oraz chłodzenia obiektu. Zaniedbania w zakresie izolacji elewacji przekładają się również na skrócenie żywotności samego budynku. Niedostateczne zabezpieczenie przed działaniem czynników zewnętrznych, wilgocią czy mikroorganizmami, przyspiesza degradację materiałów budowlanych.

Jako specjaliści od izolacji elewacji, ocieplania podłóg, dachów i ścian nie bez przyczyny stosujemy piankę poliuretanową. W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku produktami termoizolacyjnymi pianka odznacza się niezwykłą skutecznością. Daje bardzo trwałe efekty – z biegiem lat nie traci swoich doskonałych właściwości izolacyjnych, a jej parametry wytrzymałościowe nie zostają obniżone.

Należy podkreślić, że prawidłowo wykonana izolacja elewacji zapewnia komfort termiczny nie tylko zimą, ale również w cieplejszych porach roku. Wykorzystywane przez nas materiały izolacyjne otrzymujemy prosto od producenta – jesteśmy Autoryzowanym Wykonawcą Demilec USA. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji usług z zakresu izolacji elewacji w budynkach o różnym przeznaczeniu – domach jedno- i wielorodzinnych, obiektach handlowo-usługowych i użyteczności publicznej czy zakładach pracy.