Ocieplenie nowego lub remontowanego budynku warto rozpocząć od dachu – ważnego etapu termomodernizacji obiektu budowlanego. Wykorzystujemy do tego pianę poliuretanową, charakteryzującą się uniwersalnym zastosowaniem w budownictwie. Dzięki niej można precyzyjnie i niezawodnie ocieplić nie tylko domy jednorodzinne, ale także budynki przemysłowe, inwentarskie, magazyny lub inne rodzaje przechowalni. Izolacja pianką PUR to gwarancja trwałych połączeń materiałów najwyższej jakości.

Jak wygląda izolacja termiczna dachu metodą natryskową?

Nasze systemy zaczynają proces żelowania już w ciągu kilku sekund po kontakcie z podłożem. Raptowne pęcznienie i stygnięcie skutkują powstaniem gazoszczelnej, suchej i powiązanej z podłożem monolitycznej warstwy termo- i hydroizolacyjnej. Izolacja dachowa wykorzystuje wszystkie właściwości poliuretanu, czyli lekkiego materiału, który nie przeciąży konstrukcji dachowej wykonanej z różnych materiałów. Zajmujemy się także instalacją stuprocentowego polimocznika elastorowego. Ze względu na poziomy gęstości 100kg/m3, grubości 1,0-2,55 mm, a także twardości i ścieralności z dodatkową rozciągliwością, stanowi on skuteczną ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami i może zostać wykorzystany do ocieplenia dachu.

Po zainstalowaniu odpowiedniej warstwy piany poliuretanowej następuje kolejny natrysk, którego zadaniem jest wytworzenie ochronnej powłoki polimocznikowo-elastomerowej. Jej funkcja to zabezpieczenie warstwy poliuretanu przed promieniami UV, mechanicznymi uszkodzeniami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Ten etap izolacji z użyciem pianki PUR wzmocni działanie funkcji hydroizolacyjnej. System charakteryzuje się ekstremalnie niskim poziomem nasiąkliwości, odpornością, a także wyjątkową żywotnością nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Wykonywanie izolacji dachowej – warto zaufać specjalistom

Koszty specjalistycznego sprzętu do izolacji dachowych znacznie przewyższają możliwości przeciętnej firmy. By stosować najnowsze technologie, niezbędne okazuje się duże doświadczenie, polegające zarówno na ocenie faktycznej, jak i przygotowywaniu podłoża. Poziom umiejętności naszych pracowników jest ponadstandardowy. Do tego wszystkiego dochodzi wiedza techniczna dotycząca poprawnego przetwarzania, nanoszenia i doboru odpowiednich i wysokojakościowych poliuretanów i elastomerów w odniesieniu do połaci dachowych. Wszystko to wskazuje na to, że wykonanie izolacji metodą natrysku musi zostać zrealizowane przy pomocy dobrze wyposażonej, przeszkolonej i wykwalifikowanej firmy – właśnie takiej jak nasza, zalecamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Żywotność i serwisowanie izolacji dachowej

Szacowana żywotność izolacji połaci dachowych metodą natryskową do dziś nie jest znana. Powinna być okresowo serwisowana co 10-15 lat. Inspekcja powinna odbywać się raz na rok lub częściej, jeżeli w danym okresie występują ekstremalne zdarzenia pogodowe, które mogą przyczynić się do mechanicznego uszkodzenia izolacji dachu. Lokalne usterki np.: wygięcia, pęknięcia, przebicia, powstałe na skutek uszkodzenia mechanicznego bądź nieuwagi podczas wykonywania prac dachowych, w łatwy sposób usuniemy przy pomocy wypełniacza elastomerowego. Uszkodzenia o średnicy powyżej 8 cm wymagają powtórnej izolacji z wykorzystaniem pianki PUR w miejscu usterki.

Izolacja za pomocą pianki PUR – zalety

Izolacja wykonana przy użyciu pianki PUR to technologia cechująca się licznymi zaletami. Najważniejszą z nich jest wysoka skuteczność poliuretanu, który równie dobrze chroni przed mrozem, jak i następstwami letnich upałów. Dzięki swojej strukturze piana wnika bowiem praktycznie w każdy zakamarek izolowanej przestrzeni, dzięki czemu nie ma mowy o powstawaniu mostków termicznych, czyli miejsc, przez które ucieka lub dostaje się energia cieplna. Innym atutem dociepleń z pianki PUR jest fakt, że prace przy użyciu tego tworzywa przebiegają szybko i sprawnie, co nie tylko wpływa na obniżenie kosztów robocizny, ale jest też zwyczajnie wygodne. Należy również zauważyć, że izolacja wykonana z pianki PUR jest w stu procentach bezpieczna dla ludzi oraz środowiska naturalnego, co wcale nie jest takie oczywiste w wypadku niektórych tradycyjnych tworzyw termoizolacyjnych. Do tego warto też dodać, że pianka PUR jest stosunkowo tania, dzięki czemu potencjalne oszczędności związane z wykorzystaniem tej technologii są odczuwalne już na samym początku.