Izolacja dachu

Ocieplenie nowego lub remontowanego budynku warto rozpocząć od izolacji dachu – ważnego etapu termomodernizacji obiektu budowlanego. Wykorzystujemy do tego pianę poliuretanową, charakteryzującą się uniwersalnym zastosowaniem w budownictwie. Dzięki niej można precyzyjnie i niezawodnie ocieplić nie tylko domy jednorodzinne, ale także budynki przemysłowe, inwentarskie, magazyny lub inne rodzaje przechowalni. Izolacja pianką PUR to gwarancja trwałych połączeń materiałów najwyższej jakości.

Jak wygląda izolacja dachu metodą natryskową?

Nasze systemy zaczynają proces żelowania już w ciągu kilku sekund po kontakcie z podłożem. Raptowne pęcznienie i stygnięcie zapewnia powstanie gazoszczelnej, suchej i powiązanej z podłożem monolitycznej warstwy termo- i hydroizolacyjnej. Izolacja dachowa wykorzystuje wszystkie właściwości poliuretanu, czyli lekkiego materiału, który nie przeciąży konstrukcji dachowej wykonanej z różnych materiałów. Zajmujemy się także instalacją stuprocentowego polimocznika elastorowego. Ze względu na poziomy gęstości 100kg/m3, grubości 1,0-2,55 mm, a także twardości i ścieralności z dodatkową rozciągliwością, stanowi on skuteczną ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami i może zostać wykorzystany do izolacji dachu.

Po zainstalowaniu odpowiedniej warstwy piany poliuretanowej następuje kolejny natrysk, którego zadaniem jest wytworzenie ochronnej powłoki polimocznikowo-elastomerowej. Jej funkcja to zabezpieczenie warstwy poliuretanu przed promieniami UV, mechanicznymi uszkodzeniami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Ten etap izolacji pianką PUR wzmocni działanie funkcji hydroizolacyjnej. System charakteryzuje się ekstremalnie niskim poziomem nasiąkliwości, odpornością, a także wyjątkową żywotnością nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Wykonywanie izolacji dachowej – warto zaufać specjalistom

Koszty specjalistycznego sprzętu do izolacji dachowych znacznie przewyższają możliwości przeciętnej firmy. By stosować najnowsze technologie, niezbędne okazuje się duże doświadczenie, polegające zarówno na ocenie faktycznej, jak i przygotowywaniu podłoża. Poziom umiejętności naszych pracowników jest ponadstandardowy. Do tego wszystkiego dochodzi wiedza techniczna dotycząca poprawnego przetwarzania, nanoszenia i doboru odpowiednich i wysokojakościowych poliuretanów i elastomerów w odniesieniu do połaci dachowych. Wszystko to wskazuje na to, że wykonanie natryskowej izolacji dachowej musi zostać zrealizowane przy pomocy dobrze wyposażonej, przeszkolonej i wykwalifikowanej firmy – właśnie takiej jak nasza.

Żywotność i serwisowanie izolacji dachowej

Szacowana żywotność izolacji dachu metodą natryskową do dziś nie jest znana. Powinna być okresowo serwisowana co 10-15 lat. Inspekcja powinna odbywać się raz na rok lub częściej, jeżeli w danym okresie występują ekstremalne zdarzenia pogodowe, które mogą przyczynić się do mechanicznego uszkodzenia izolacji dachu. Lokalne usterki np.: wygięcia, pęknięcia, przebicia, powstałe na skutek uszkodzenia mechanicznego bądź nieuwagi podczas wykonywania prac dachowych, w łatwy sposób usuniemy przy pomocy wypełniacza elastomerowego. Uszkodzenia o średnicy powyżej 8 cm wymagają powtórnej izolacji pianką PUR w miejscu usterki.