Podczas wykonywania izolacji natryskowej ciecz nanoszona jest na podłoże metodą hydrodynamiczną. W tym celu stosuje się urządzenia dwuskładnikowego dozowania. Umożliwiają one precyzyjne wypełnienie nawet najmniejszych szczelin i fragmentów powierzchni. Wystarczy jedynie kilka sekund, aby płyn uległ 30-krotnemu rozprężeniu, przekształcając się tym samym w twardą powłokę zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej. Taka jednolita – całkowicie bezszwowa struktura – jest przez nas wykorzystywana do izolacji dachów i pozostałych powierzchni budynku. Pokryte w ten sposób zewnętrzne poszycie dachu to gwarancja bezpieczeństwa i energooszczędności.

Poliuretanowa izolacja natryskowa przoduje na świecie od ponad 35 lat. Stosowana jest zarówno na zewnętrznych połaciach dachowych, jak i nowo powstających oraz remontowanych obiektach. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwala na redukcję kosztów grzewczo-klimatyzacyjnych, wahającą się między 30% a 70% w skali rocznej. Kolejną zaletą izolacji natryskowej jest wyeliminowanie nakładów na okresowe wymiany lub remonty tradycyjnych pokryć dachowych służących izolacji. Proszę o zapoznanie się z naszą ofertą.

Na czym polega izolacja natryskowa?

Izolacja natryskowa polega na stosowaniu poliuretanu, który może być wykorzystywany nawet w najbardziej newralgicznych miejscach, narażonych na duże różnice temperatur. Dzięki użyciu odpowiednich materiałów możemy skutecznie oddzielić od siebie ekstremalnie różne środowiska termiczne. Izolacje natryskowe sprawiają, że ciepło jest zatrzymywane wewnątrz budynku nawet w czasie najchłodniejszych pór roku. W konsekwencji temperatura nie jest tracona, przez co koszty eksploatacyjne obiektu w sezonie grzewczym są znacznie obniżone.

Jakie są zalety izolacji natryskowych?

Nowoczesna technologia izolacji natryskowej stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych metod wykorzystujących takie materiały jak m.in. styropian czy wełna mineralna. Użycie pianki poliuretanowej i technik natryskowych pozwala uzyskać niezwykle wysoki poziom termoizolacyjności obiektu. Należy podkreślić, że zastosowane przez nas materiały zapewniają długotrwały efekt. Do realizacji zleceń wykorzystujemy bowiem wyłącznie środki renomowanych producentów, dzięki czemu mamy pewność, że izolacja natryskowa będzie w pełni skuteczna.

Warto zwrócić uwagę na szerokie zastosowanie izolacji natryskowych. Technologia ta może być wykorzystana do ocieplania zarówno nowych, jak i modernizowanych obiektów różnego przeznaczenia – domów jednorodzinnych, budynków komercyjnych czy użyteczności publicznej. Co istotne, sprawdza się doskonale do pokrywania wszystkich powierzchni – zarówno dachów, jak i ścian czy fundamentów. Wykonane przez nas izolacje akustyczne i termiczne przy użyciu metod natryskowych wyróżniają się wyjątkową skutecznością. Wynika to z doskonałych właściwości pianki poliuretanowej. Materiał ten:

  • świetnie dopasowuje się do każdej powierzchni, niezależnie od jej kształtu,
  • gwarantuje doskonałą szczelność,
  • wyróżnia się znakomitą izolacyjnością termiczną i akustyczną,
  • odznacza się wysoką przyczepnością dla większości materiałów budowlanych (np. drewna, betonu, stali),
  • cechuje się niską nasiąkliwością,
  • jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, wysokie i niskie temperatury,
  • jest bardzo lekki,
  • nie zawiera żadnych szkodliwych dla człowieka substancji.

Profesjonalnie wykonana izolacja natryskowa przekłada się na minimalizację kosztów ponoszonych za ogrzewanie i chłodzenie budynku, wydłuża żywotność obiektu i zapewnia komfort termiczny jego użytkownikom.