Izolacja natryskowa


Nanoszoną hydrodynamicznie ciecz na podłoże nazywamy izolacją natryskową, do której stosuje urządzenia dwuskładnikowego dozowania. Zapewniają one precyzyjne wypełnienie nawet najmniejszych szczelin i fragmentów powierzchni. Wystarczy jedynie kilka sekund, aby płyn uległa 30-krotnemu rozprężeniu, przekształcając się tym samym w twardą powłokę zamknięto-komórkowej piany poliuretanowej. Taka jednolita – całkowicie bezszwowa struktura – jest przez nas wykorzystywana do izolacji dachów i pozostałych powierzchni budynku. Tak pokryte zewnętrzne poszycie dachu to gwarancja bezpieczeństwa i energooszczędności.

Poliuretanowa izolacja natryskowa przoduje na świecie od ponad 35 lat. Stosowana jest zarówno na zewnętrznych połaciach dachowych, jak i nowopowstających i remontowanych obiektach. Skutek stosowania tego rozwiązania to redukcja kosztów grzewczo-klimatyzacyjnych, wahająca się między 30% a 70% w skali rocznej. Kolejną zaletą izolacji natryskowej jest wyeliminowanie nakładów na okresowe wymiany lub remonty tradycyjnych pokryć dachowych służących izolacji.

Na czym polega izolacja natryskowa?

Izolacja natryskowa polega na stosowaniu poliuretanu, który może być wykorzystywany nawet w najbardziej newralgicznych miejscach, narażonych na duże różnice temperatur. Dzięki używaniu odpowiednich materiałów możemy skutecznie oddzielić od siebie ekstremalnie różne środowiska termiczne. Izolacje natryskowe sprawiają, że ciepło jest zatrzymywane wewnątrz budynku nawet w czasie najchłodniejszych pór roku. W konsekwencji temperatura nie jest tracona, przez co koszty eksploatacyjne obiektu są znacznie obniżone w sezonie grzewczym.