Od tego, w jaki sposób wykonano izolację fundamentów, zależy nie tylko komfort termiczny użytkowników budynku, ale również trwałość całej konstrukcji. Za jedną z najskuteczniejszych metod uznaje się ocieplanie fundamentów pianką poliuretanową. Na czym to polega? Wyjaśniamy w artykule.

Jak przebiega izolacja fundamentów pianką?

Wykonanie izolacji fundamentów pianą poliuretanową przebiega przy użyciu specjalistycznych urządzeń wysokociśnieniowych. Wykorzystanie techniki hydrodynamicznej gwarantuje równomierną aplikację materiału izolacyjnego. Pianka jest natryskiwana na daną powierzchnię – następnie w ciągu paru minut ulega kilkukrotnemu rozszerzeniu. W konsekwencji szczelnie zapełnia wszelkie, nawet te najtrudniej dostępne zakamarki.

Jednym z najlepszych materiałów do izolacji fundamentów jest pianka zamknięto-komórkowa. Cechuje się ona doskonałymi właściwościami hydroizolacyjnymi oraz świetną przyczepnością. Jej wykorzystanie wzmacnia całą konstrukcję. Należy dodać, że samo wykonanie izolacji fundamentów przy użyciu piany z poliuretanu przebiega bardzo szybko i sprawnie.

Zalety izolacji fundamentów pianką poliuretanową

Można wymienić wiele zalet izolacji fundamentów pianką. Przede wszystkim technika ta daje wyjątkowo trwały efekt, którym jest niezawodna bariera wodna i powietrzna. W związku z tym możliwa jest znaczna minimalizacja zużycia energii – ograniczone bowiem zostają straty ciepła. Trzeba też podkreślić, że pianka poliuretanowa to materiał bezpieczny dla środowiska i zdrowia człowieka.

Zastosowanie nowoczesnej metody izolacji fundamentów pianą wiąże się także z takimi korzyściami jak:

  • redukcja wysokości rachunków za ogrzewanie i chłodzenie budynku,
  • zapewnienie mieszkańcom optymalnego komfortu termicznego,
  • wzmocnienie integralności materiałów fundamentów.