Nowoczesna technologia ocieplania pianką poliuretanową to jedna z najskuteczniejszych metod izolacji budynku. Zapewnia doskonałą szczelność i bardzo trwały efekt. W artykule wyjaśniamy, jak dokładnie przebiega ten proces.

Co można ocieplić przy pomocy pianki?

Trwałe zabezpieczenie budynku przed stratami ciepła i optymalny komfort termiczny mieszkańców – oto rezultat ocieplania pianą techniką natryskową. Metoda hydrodynamiczna opiera się na wykorzystaniu wysokiego ciśnienia do nanoszenia na powierzchnię wybranej substancji. Po upływie kilku minut od aplikacji pianka poliuretanowa ulega rozprężeniu, dzięki czemu dokładnie wypełnia każdą szczelinę, w tym najtrudniej dostępne zakamarki. Ocieplanie pianą przy użyciu technologii natryskowej gwarantuje niezwykłą precyzję nakładania materiału termoizolacyjnego.

Zastosowanie ocieplania pianką poliuretanową jest bardzo szerokie. Metodę tę można wykorzystać zarówno w przypadku nowych, jak i modernizowanych obiektów różnego przeznaczenia. Izolacja dachu, fundamentów, poddasza, ścian, elewacji, podłogi – w każdym z tych przypadków świetnie sprawdzi się pianka z poliuretanu.

Jakie są zalety ocieplania pianką poliuretanową?

Można wymienić wiele zalet ocieplania pianką poliuretanową. Jest to technika niezwykle skuteczna, zapewniająca doskonały efekt termoizolacyjny. Pianka cechuje się wyjątkową trwałością – wykazuje wysoką wytrzymałość mechaniczną i odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, a ponadto charakteryzuje się niską nasiąkliwością. Zapobiega ucieczce ciepła i umożliwia redukcję kosztów ogrzewania i chłodzenia budynku.

Ocieplanie pianą to metoda całkowicie bezpieczna dla środowiska. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych pianka nie zawiera żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.