Obecnie dostępnych jest wiele metod pozwalających na skuteczne docieplenie domu. Jedną z nich jest pianka, która dodatkowo jest stosunkowo prostym rozwiązaniem. Jest doskonałym termoizolatorem, wyróżnia ją trwałość i wyjątkowe cechy fizyczne. Można śmiało powiedzieć, że jest ona coraz bardziej popularna na całym świecie. Dowiedz się więc, na jakie koszty musisz się przygotować, jeśli zdecydujesz się na docieplenie nią domu.

Ceny ocieplenia domu pianką

Jeszcze kilka lat temu metoda ta nie była ekonomiczna, bo materiał musiał być sprowadzany. Obecnie na naszym rynku działa kilka firm, które ze sobą konkurują. W związku z tym docieplenia budynków pianką stały się zdecydowani tańsze i są doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób. Cena uzależniona będzie jednak od grubości warstwy ocieplenia. Najbardziej standardowa w przypadku pianki poliuretanowej to 15 cm. W takiej sytuacji koszt samej pianki to jakieś 60 zł brutto. W zależności od grubości będzie stopniowo rósł.

Na ostateczną cenę wpływają jednak liczne czynniki dodatkowe. Piankę można aplikować różnymi metodami, więc pojawiły się również jej odmiany o różnych parametrach, które mogą mieć odmienne ceny. Stawki za wykonanie docieplenia są odmienne w różnych regionach kraju, więc warto zorientować się w swojej okolicy. Ponadto musimy brać również pod uwagę, jak duża powierzchnia ma zostać w ten sposób docieplona.

Czy opłaca się docieplać pianką?

Zdecydowanie najpopularniejsza jest w przypadku strychów i poddaszy, jednak warto pamiętać, że jest korzystna cenowo, a jej właściwości sprawiają, że doskonale sprawdza się w roli docieplenia budynku. Jednak każdy projekt jest inny i konieczne jest dopasowanie do niego najlepszych rozwiązań. W związku z tym ewentualną chęć i możliwość wykorzystania pianki poliuretanowej należy przedyskutować ze specjalistą, najlepiej już na etapie projektu, aby mieć pewność, że doskonale się ona sprawdzi w naszym domu. Jeśli chcemy poznać dokładną cenę dla naszego budynku to najlepiej zgłosić się po profesjonalną wycenę.