Dzięki odpowiedniej izolacji wnętrza budynków zapewniają użytkownikom właściwy komfort termiczny zarówno zimą, jak i latem. Solidna i szczelna izolacja pozwoli znacząco obniżyć rachunki za energię i sprawi, że budynek będzie przyjazny dla środowiska. Słabej jakości izolacja może spowodować, że przez ściany będzie uciekać aż do 25% ciepła. Chcąc zapewnić budynkom optymalne ocieplenie, coraz więcej inwestorów decyduje się na izolację natryskową.

Jak wykonuje się izolację natryskową?

Izolacja natryskowa to metoda polegająca na wykonywaniu natrysku pianki PUR na wybrane powierzchnie. Substancja ta jest nanoszona na podłoże hydrodynamicznie. Po upływie kilku sekund pianka poliuretanowa ulega 30-krotnemu rozprężeniu i zamienia się w twardą zamknięto-komórkową powłokę. Można nią izolować zarówno dachy, jak i inne powierzchnie.

Jakie są największe zalety izolacji natryskowej?

1. Szczelność
Dzięki specyficznemu sposobowi nanoszenia i szybkiemu rozprężaniu się pianki PUR po aplikacji izolacja tego typu dociera nawet do trudno dostępnych zakamarków. Pianka poliuretanowa dostaje się i dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny. Izolacja natryskowa gwarantuje całkowitą szczelność, tworząc na ocieplanych powierzchniach jednolitą, ciągłą i bezszwową strukturę.

2. Odporność na wilgoć
Pianka poliuretanowa charakteryzuje się niskim współczynnikiem absorpcji wody, dzięki czemu wykonana z niej izolacja nie jest narażona na niszczące działanie wilgoci.

3. Szybkość nanoszenia
Zaletą izolacji natryskowej jest błyskawiczne tempo jej nanoszenia. Średniej wielkości poddasze może zostać zaizolowane w ciągu jednego dnia! Wykonując termomodernizację starego domu, warto zdecydować się na tę metodę, gdyż nie trzeba wtedy usuwać starego poszycia.

4. Nie przyciąga nieproszonych gości
Nieproszeni goście (np. kuny albo gryzonie) lubią gnieździć się w wełnie mineralnej. Decydując się na izolację natryskową, unikniesz tego problemu, ponieważ pianka PUR nie jest dla nich atrakcyjna.