Jednym z najważniejszych etapów izolacji budynku jest ocieplenie podłogi. Od tego, jakich środków i metod się użyje, zależy późniejszy komfort cieplny mieszkańców, a także żywotność obiektu. W jaki więc sposób najlepiej ocieplić podłogę? Podpowiadamy w artykule.

Zalety ocieplania podłogi metodą natryskową

Najskuteczniejszym sposobem ocieplania podłogi jest technologia natryskowa z wykorzystaniem pianek poliuretanowych. Metoda hydrodynamiczna zapewnia najwyższą precyzję działania. Użycie urządzeń wysokociśnieniowych pozwala bowiem na niezwykle równomierną aplikację materiału termoizolacyjnego – pianką zostają wypełnione wszelkie szczeliny i nawet najtrudniej dostępne zakamarki. Sam proces ocieplania podłogi tą techniką przebiega szybko i sprawnie. Nie ma też ryzyka powstania mostków termicznych odpowiadających za straty ciepła.

Ocieplanie podłogi metodą natryskową można wykonać zarówno w nowych, jak i modernizowanych obiektach. Zastosowanie pianek stanowi gwarancję optymalnego komfortu cieplnego użytkowników budynku, a także:

  • redukcji kosztów ogrzewania obiektu,
  • wydłużenia żywotności konstrukcji,
  • trwałości ocieplenia podłogi.

Ocieplanie podłogi pianą zamknięto-komórkową

Do izolacji metodami natryskowymi używa się różnych pianek poliuretanowych. W przypadku ocieplania podłogi najlepiej sprawdza się pianka zamknięto-komórkowa. Nasza firma stosuje m.in. piankę Komfort Plus CC50. Produkt ten cechuje się świetną przyczepnością. Ponadto wysoka gęstość przekłada się na większą wydajność – nie ma więc konieczności stosowania wielu warstw termoizolacyjnych.

Ocieplanie podłóg pianką gwarantuje doskonałą szczelność. Piana zamknięto-komórkowa to materiał wykazujący wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na działanie wilgoci i innych szkodliwych czynników zewnętrznych.